Net 93 šunys buvo išgelbėti iš išmatų ir šiukšlių pripildyto namo. Gelbėtojai tai apibūdina kaip „blogiausią atvejį“, kokį jiems yra tekę matyti per 20 darbo metų. Gvento (Pietų Velsas, D. Britanija) policija konfiskavo visus šunis iš šeimininkų. Tarp jų buvo ir tokių veislių kaip taksai, labradorai, prancūzų buldogai, pudeliai ir bišonai.

REKLAMA

Vienas iš inspektorių, atvykusių apžiūrėti kokiomis sąlygomis yra laikomi šunys, pasibaisėdamas teigė, kad tai „didelis, šlykštus veislynas“.

REKLAMA

„Sąlygos namo viduje buvo siaubingos. Grindys buvo padengtos išmatomis, o šunys gyveno nešvariuose narvuose. Kiekviename kambaryje buvo daugybė šunų ir šuniukų, visas namas buvo didelis, šlykštus veislynas. Kvapas ir vaizdas paveikė visus: tiek gelbėtojus, tiek policininkus“, – rašė jis teismui pateiktame pareiškime.

„Šunys neturėjo nei maisto, nei vandens. Atsigerti gaudavo tik tie, kurie sugebėdavo išeiti į lauką kuomet lyja“, – toliau tęsė inspektorius.

REKLAMA

Ebony Poole, prieglaudos vyriausioji gyvūnų prižiūrėtoja taip pat sakė, kad tos dienos, kuomet buvo išgelbėti net 93 šunys, nepamirš niekada.

REKLAMA

„Tuo metu turėjau laisvadienį, bet sulaukiau kolegos skambučio su prašymu padėti, nes į prieglaudą turėjo atkeliauti net 18 šunų, o tai nutinka tikrai ne kiekvieną dieną. Kol atvykau į darbą, šunys jau buvo atvežti. To ką tą dieną mačiau aš ir mano kolegos, nepamiršime niekada“, – sakė E. Poole.

„Įėjus į biurą pamačiau savo kolegą laikantį mažą prancūzų buldogo veislės šuniuką. Jis buvo toks silpnas, kad net negalėjo pakelti galvos“, – prisimena moteris.

REKLAMA

Specialistai apžiūrėjo gyvūnus ir nustatė, kad jais nuo pat gimimo buvo praktiškai nesirūpinama. Įprastai šios veislės šuniukai yra žaismingi ir aktyvūs, tačiau šie buvo silpni, vangūs, išsigandę ir uždari.

REKLAMA

Dviems šuniukams prireikė didesnės pagalbos, nei prieglauda galėjo suteikti, todėl jie buvo nuvežti tiesiai pas veterinarą. Deja, po tris dienas trukusios priežiūros, specialistams išgelbėti keturkojų nepavyko. Jie sirgo parvovirusu, kuris yra itin pavojingas šunims ir dažniausiai baigiasi mirtimi, jei yra pastebimas per vėlai.

REKLAMA

Likę 16 šunų buvo apgyvendinti prieglaudoje, pasveiko ir ilgainiui rado namus. Visi likę šunys buvo išskirstyti po kitas prieglaudas, kuriose jais buvo pasirūpinta kaip įmanoma geriau.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.