Indonezijoje, Sukoharjo mieste, buvo surengtas reidas prieš nelegalią šunų skerdyklą. Į įvykio vietą atvažiavusiame sunkvežimyje buvo rasti 53 surišti ir sukišti į maišus šunys.

Incidentas įvyko Indonezijos Javos saloje esančiame Sukoharjo mieste. Policija, padedama aktyvistų, sustabdė sunkvežimį, kuriame buvo paslėpti 53 mėsai skirti šunys. Sunkvežimis nuvedė pareigūnus į nelegalią skerdyklą.

Gyvūnėliai keliavo į skerdyklą

Dauguma šunų vis dar buvo su antkakliais ir greičiausiai pavogti iš netoliese esančių namų. Jų snukeliai buvo tvirtai surišti virvelėmis arba juostomis. Visi gyvūnai buvo sudėti į maišus.

„Kai artėjome prie sunkvežimio, mano širdis daužėsi krūtinėje, nes išgirdau, kaip šunys apgailėtinai inkščia, o tada pamačiau juos surištus maišuose, jų snukiai buvo užspausti viela“, – pasakojo organizacijos „Dog Meat Free Indonesia“ aktyvistė Lola Webber.

Tai buvo pirmasis policijos reidas prieš nelegalią šunų mėsos skerdyklą šalyje. Preliminariais duomenimis, skerdyklos savininkas saloje veikia jau apie 20 metų. Kasdien jis nužudo apie 30 šunų.

Šunys buvo nugabenti pas veterinarijos gydytoją, o vėliau – į laikiną prieglaudą. Kaip praneša naujienų agentūra „AP“, šiuo metu aktyvistai bando surasti gyvūnų savininkus. Sunkvežimio vairuotojas buvo suimtas, įtariant prekyba šunų mėsa.

Indonezijoje prekyba šunų mėsa nėra uždrausta visoje šalyje. Draudimai taikomi konkrečiuose regionuose. Vyriausybė pažadėjo, kad netrukus išspręs šį opų klausimą.

„Gauname daug skundų dėl neteisėtos prekiautojų šunų mėsa veiklos. Žmonės nenori šios prekybos ar skerdynių savo bendruomenėse. Šunys yra draugai, o ne maistas“, – sakė Tarjono Sapto Nugroho iš Sukoharjo policijos nuovados.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].