Kai Rėjus Šervudas užmigo prie televizoriaus, katė Willow atėjo jo pažadinti. Rėjaus sugyventinė Amanda jau buvo nuėjusi miegoti.

REKLAMA

Vieną vakarą, kai Rėjus užmigo prie televizoriaus, priėjo jo sugyventinės katė ir įkando jam į koją, taip jį pažadindama. Tada katė privertė Rėjų sekti paskui ją į miegamąjį.

„Aš užmigau prie televizoriaus. Tačiau apie 4 val. ryto mane pažadino Willow, kuri man įkando į koją ir užšoko ant manęs. Tai buvo labai į ją nepanašu, todėl atsikėliau pažiūrėti, dėl ko ji taip nervinasi. Ji prabėgo pro mane link laiptų ir atsigręžė į mane. Ėjau paskui ją laiptais, o ji vis atsisukdavo ir žiūrėdavo į mane, kad įsitikintų, jog ateinu“, – „Sky News“ pasakojo Rėjus.

Nuėjęs į miegamąjį jis suprato, kodėl katė elgėsi taip keistai. Ten jis rado savo sugyventinę Amandą, kuri sirgo cukriniu diabetu.

„Willow užšoko ant lovos, o aš pamačiau Amandą”, – pasakoja Rėjus.

REKLAMA

Amandos cukraus kiekis kraujyje buvo pavojingai mažas. Rėjus iškvietė greitąją pagalbą ir nuvežė ją į ligoninę, kur, laimei, pavyko ją sėkmingai išgydyti.

„Esu visiškai priblokštas – Willow išgelbėjo jai gyvybę. Ji nuostabi katė, didvyrė“, – sakė Rėjus.

Amandai buvo labai blogai ir nedaug trūko, kad ją ištiktų diabetinė koma. Jei Willow nebūtų buvusi tokia išradinga, prognozės galėjo būti labai blogos.

Pasak „Store norske leksikon“, diabetinė koma – tai diabetu sergančio žmogaus sąmonės netekimas dėl mažos arba didelės gliukozės koncentracijos kraujyje (cukraus kiekio kraujyje). Ištikus komai dėl mažo cukraus kiekio, pacientui nedelsiant turi būti skiriamas gydymas, kad padidėtų cukraus kiekis kraujyje. Tai gali būti daroma sušvirkščiant hormono gliukagono arba į veną leidžiant koncentruotos gliukozės.

„Nuo tada, kai grįžau namo iš ligoninės, ji pradėjo mane labai saugoti. Pastebėjau, kad ji dažnai priglaudžia nosį prie mano burnos, manau, kad tikrina, ar kvėpuoju“, – pasakojo Amanda.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].